تأیید اعتبار ۲ مرحله‌ای: با ۴۰ زبان، به راحتی در هرکجای دنیا ایمن بمانید

ه‍.ش. ۱۳۹۰ آذر ۱۰, پنجشنبه | ۲۳:۳۲

برچسب‌ها: ,


(پست شده در وبلاگ امنیت Google)


به‌روزرسانی: در حال حاضر تأیید اعتبار ۲ مرحله‌ای برای کاربران در تعداد بیشتری از کشورها قابل دسترسی است، از جمله ایران، ژاپن، لیبریا، میانمار (برمه)، سودان و سوریه. این ویژگی امنیتی پیشرفته برای حسابهای Google اکنون در بیش از ۱۷۵ کشور قابل دسترسی است.

ما در ابتدای امسال یک ویژگی امنیتی با نام تأیید اعتبار ۲ مرحله‌ای را معرفی کردیم که از حساب Google شما در برابر خطرهایی همچون آشکارشدن گذرواژه (رمز عبور) یا جعل هویت محافظت می‌کند. با واردکردن یک کد تأیید اعتبار یک بار مصرف از طریق تلفن خود پس از واردکردن گذرواژه، شما می‌توانید امکان دسترسی افراد غیرمجاز به حسابتان را دشوارتر کنید.

افراد مختلف به ما گفته‌اند که تا چه اندازه از این ویژگی رضایت دارند، به همین دلیل است که ما می‌خواهیم تأیید اعتبار ۲ مرحله‌ای را به ۴۰ زبان و در بیش از ۱۵۰ کشور ارائه کنیم. هرگز فرصتی بهتر از این برای راه‌اندازی آن وجود نداشته: نمونه‌هایی از خبرهای مربوط به سرقت گذرواژه‌ها و دستبرد غیرمجاز به داده‌ها به ما یادآوری می‌کند که با انرژی و پشتکار هرچه بیشتر عمل کرده و از مزایای ابزارهای مختلف برای حفظ ایمنی اطلاعات ارزشمند و آنلاین خود بهره گیریم. امروزه ایمیل، شبکه اجتماعی و سایر حسابهای آنلاین همچنان مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند، اما استفاده از تأیید ۲ مرحله‌ای تا حد زیادی این خطرها را از بین می‌برد.توصیه می‌کنیم کمی وقت بگذارید و با مشاهده ویدیوی تأیید اعتبار ۲ مرحله‌ای (با زیرنویس فارسی) یاد بگیرید که چطور مقاومت حساب Google خود را در برابر مشکلات رایجی چون گذرواژه‌های تکراری، بدافزارها و حقه‌های فیشینگ بیشتر کنید. در هرکجای دنیا که هستید، برای تأیید اعتبار ۲ مرحله‌ای ثبت‌نام کرده و یک گام از افراد نابکار جلوتر باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نکات و منابع مربوط به ایمنی آنلاین، از مجموعه وبلاگهای ما در زمینه امنیت بازدید کرده و مجموعه‌ای از نکات و ترفندهای ساده را در زمینه امنیت آنلاین مرور کنید. همچنین ویدیوی ما را درباره پنج روش ساده برای حفظ ایمنی و امنیت خود درحین مرورکردن وب مشاهده کنید.

پست‌شده توسط نیشیت شاه، مدیر محصول، تیم امنیت
(Nishit Shah, Product Manager, Google Security)