جملات مفید از این پس فراموش نخواهند شد - معرفی کتابچه زبان از سرویس ترجمه Google

ه‍.ش. ۱۳۹۲ اردیبهشت ۱۱, چهارشنبه | ۵:۰۸

برچسب‌ها: ,

(‍پست‌شده در وبلاگ سرویس ترجمه Google)

آگاهی شما از یک زبان تا حد زیادی به این بستگی دارد که بتوانید در زمان لازم از جملات به ‌جا استفاده کنید. ولی وجود جملات مفید بی‌شمار در یک زبان، به یاد داشتن تمامی آنها را دشوار می‌سازد، چه برسد به استفادهٔ به جا از آنها در زمان لازم. 

با سرویس ترجمه Google، می‌توانید جملات مناسب را پیدا کنید، ولی ممکن است ترجمهٔ صحیح آنها را در زمان لازم به یاد نیاورید و ممکن است مجبور شوید بارها به دنبال ترجمهٔ یک عبارت بگردید تا اینکه بالاخره آن را به خاطر بسپارید. 

«کتابچه زبان» از سرویس ترجمه Google با سرعت بخشیدن به این روند کند یادگیری به شما کمک می‌کند، به این شکل که به شما امکان می‌دهد تا مفیدترین عبارت‌ها را ذخیره کنید و درست در زمان نیاز به آنها رجوع کنید. با مراجعهٔ گاه به گاه به عبارت‌های مفید در کتابچه زبان، می‌توانید هر ترجمهٔ مختصری را به یک دانش ماندگار تبدیل کنید.

استفاده از کتابچه زبان آسان است. فقط کافی است بر روی ستارهٔ زیر ترجمه کلیک کنید تا آن ترجمه را در کتابچه زبان خود ذخیره نمایید.

برای مشاهدهٔ کتابچه زبان خود، بر روی علامت کتابچه زبان در گوشهٔ سمت چپ بالای کادر ترجمه کلیک کنید. 

بر روی هرکدام از عبارت‌های موجود در کتابچه زبان خود کلیک کنید تا آن را دوباره در کادر ترجمه باز کنید. با استفاده از کنترل‌های کتابچه زبان می‌توانید عبارت‌های خود را بر اساس زبان فیلتر کنید و یا به دنبال عبارت خاصی بگردید. همچنین می‌توانید با قرار دادن نشانگر بر روی هر عبارت و انتخاب متن-به-سخن به آسانی به هر عبارت گوش کنید. 


امیدواریم که این کتابچه زبان جدید در استفاده از سرویس ترجمه Google برایتان مفید باشد. مشتاقیم نظراتتان را در رابطه با این ویژگی جدید بدانیم. می‌توانید از طریق «ارسال بازخورد» در پایین صفحهٔ سرویس ترجمه Google نظراتتان را در مورد کتابچه زبان با ما در میان بگذارید. 

پست‌شده توسط تیم سرویس ترجمه Google
ترجمه توسط تیم زبان فارسی
(Persian Initiative Team)