تارکردن چهره در YouTube: زمانی که تصاویر نیازمند گمنامی هستند

ه‍.ش. ۱۳۹۱ مرداد ۶, جمعه | ۲۲:۲۱

(‍پست‌شده در وبلاگ YouTube)
مادامی که شهروندان نقش حساسی در تولید خبر و فیلم‌های مربوط به حقوق بشر بازی می‌کنند، YouTube متعهد است تا ابزارهای بهتری برای کمک به آنها ایجاد کند. براساسِ «دوربین‌ها از همه‌جا گزارش می‌کنندِ» سازمان بین‌المللی شاهدان حقوق بشر‌‌‌ِ WITNESS، «درحال حاضر هیچ سایت اشتراک‌گذاری ویدئو و یا سازنده سخت‌افزار به استفاده‌کنندگان این امکان را نمی‌دهد که چهره‌ها را برای حفاظت از هویت تار نمایند.»

YouTube خوشحال است که جزو اولین ارائه‌دهندگان این سرویس می‌باشد.

امروز ما تارکردن چهره‌ها را راه‌اندازی می‌کنیم - ابزار جدیدی که به شما امکان می‌دهد با کلیک یک دکمه چهره‌های درون ویدئو را پنهان کنید. 

چه بخواهید فیلمی از اعتراضاتی حساس را بدون افشاء کردنِ چهره‌های فعالان دست‌اندرکار به اشتراک بگذارید، یا لحظهٔ برنده شدن کودک ۸ساله‌تان را در مسابقه بسکتبال بدون نشان دادن چهره‌های کودکان به همه دنیا نشان دهید، فن‌آوری تارکردن چهره ما قدم اول به سوی ایجاد گمنامیِ تصویری برای ویدئو در YouTube است.تارکردن چهره‌ها در ‌YouTube آسان است. پس از اینکه ویدئوی موردنظر برای ویرایش را در ابزار بهینه‌سازی ویدئو (Video Enhancements tool) انتخاب کردید، به ویژگی‌های اضافی (Additional Features) بروید و بر روی دکمهٔ «اجرا» (Apply) در زیر تارکردن همه چهره‌ها (Blur All Faces) کلیک کنید. قبل از اینکه منتشر کنید، یک پیش‌نمایش از ویدئوی خود با چهره‌های تارشده خواهید دید. وقتی این تغییرات را در ویدئوی خود ذخیره می‌کنید، یک نسخهٔ جدید با چهره‌های تارشده ایجاد خواهد شد. پس از آن به شما این امکان داده خواهد شد که نسخهٔ اصلی ویدئو را پاک کنید.

این ابزار یک فن‌آوری درحال ظهور است، به این معنا که در بعضی موارد، بسته به زاویه، نور، موانع و کیفیت ویدئو، با مشکل تشخیص صورت‌ها مواجه می‌شود. این امکان وجود دارد که چهره‌ها و یا فریم‌های خاصی تار نشوند. اگر شما از میزان تاری تصویر که در پیش‌نمایش مشاهده می‌کنید راضی نیستید، می‌توانید ویدئوی خود را به صورت خصوصی نگه دارید

گمنامی تصویری در ویدئو به افراد این امکان را می‌دهد که فیلم‌های شخصی خود را به صورت گسترده‌تری به اشتراک بگذارند و در شرایطی که پیش از این برایشان ممکن نبود، آزادانه سخن بگویند.

به این دلیل که فیلم‌های مربوط به حقوق بشر به طور اخص برای افرادی که این ویدئوها را به اشتراک می‌گذارند و افرادی که در ویدئوها ظاهر می‌شوند خطرات جدیدی ایجاد می‌کنند، مهم است که راه‌های دیگری برای محافظت از خود و افراد درون ویدئوهای خود به خاطر داشته باشید.

YouTube مفتخر است مقصدی باشد برای مردم سراسر دنیا، از جمله فعالان، تا با مراجعهٔ به آ‌ن داستان‌هایشان را به اشتراک بگذارند. درکنار تلاش‌هایی همچون کانال فعالان حقوق بشر و شهروندتیوب که رساننده این صداها هستند، امیدواریم که فن‌آوریهای جدیدی که فراهم می‌کنیم اشتراک‌گذاری داستان‌های بیشتری را میسر کند.

پست‌شده توسط آماندا کانوِِی، از اعضاء تیم سیاست‌های YouTube
Amanda Conway, YouTube policy associate