Google Calendar به زبان فارسی ارائه می‌شود

ه‍.ش. ۱۳۹۱ مرداد ۲۰, جمعه | ۰:۴۶

برچسب‌ها: ,

با Google Calendar، به راحتی می‌توانید تمام برنامهٔ زمانی شلوغ خود را در قالب یک سرویس مدیریت کنید. اگر بخواهید حتی می‌توانید برنامهٔ زمانی خود را با همکاران، دوستان، و خانوادهٔ خود در هر کجای دنیا که هستند به اشتراک بگذارید و زندگی را بسی آسان‌تر کنید. کار شما امروز حتی آسان‌تر از این هم می‌شود، چرا که با ۴۱ زبان مختلفی که Calendar پشتیبانی می‌کند مهم نیست که به چه زبانی صحبت می‌کنید.

در ماه سپتامبر گذشته، ما راه‌اندازی زبان فارسی برای Gmail را اعلام کردیم و امروز هم با کمال خوشحالی اعلام می‌کنیم که می‌توانید از Calendar خود نیز به زبان فارسی استفاده کنید.

اگر حساب Gmail دارید و برای اولین بار می‌خواهید از Calendar استفاده کنید، آن را در google.com/calendar
امتحان کنید، و اگر کاربر جدیدِ Google هستید، می‌توانید در اینجا یک حساب ایجاد کنید. به محض وارد شدن به حساب Google خود، می‌توانید با کلیک کردن بر روی Calendar در نوار مشکی رنگ Google در بالای صفحه، به Calendar بروید:


با وارد شدن به Calendar، برای تغییر زبان به فارسی یا هر زبان دیگری، روی نماد چرخ‌دنده در بالا و در سمت راست صفحه اصلی Calendar کلیک کرده و سپس روی تنظیمات کلیک کنید:


در آنجا می‌توانید زبان فارسی یا هر زبان دیگری را که می‌خواهید انتخاب نمایید. همچنین می‌توانید در همان صفحه، قالب زمانی خود را از قالب «ق.ظ./ب.ظ.» به قالب «۲۴ ساعته» تغییر دهید:


برای پشتیبانی فنی، صفحهٔ سوالات متداول ما به زبان فارسی (FAQ) را مطالعه کنید. ما هم‌اکنون در حال برطرف کردن تعدادی از مشکلات شناخته شده از قبیل پشتیبانی تقویم ایرانی و نمایش اعداد فارسی هستیم.

پست شده توسط ایان هیل، مدیر پروژه بومی سازی، تیم زبان فارسی
(Ian Hill, Localization PM and Persian Initiative Team)