از آزادی بیان حمایت کنید: برای انتخاب شهروند اینترنتی سال در رای‌گیری شرکت کنید

ه‍.ش. ۱۳۹۱ اسفند ۱۲, شنبه | ۴:۲۱

برچسب‌ها: ,

(‍پست‌شده در وبلاگ رسمی YouTube)

به گفته گروه مدافع آزادی بیان گزارشگران بدون مرز از هر سه کاربر اینترنتی یک نفر به دلیل سانسورهای اعمال‌شده توسط دولت، فیلتر و یا نظارت‌های اینترنتی از دسترسی آزاد به اینترنت محروم است. در سراسر جهان، بلاگرها و منتقدان اینترنتی به جرم بیان نظرات و عقایدشان روانه زندان می‌شوند. گزارشگران بدون مرز تلاش می‌کنند تا مبارزات و کوشش‌های این افراد فراموش نشود.

ما معتقد به یک اینترنت آزاد و باز هستیم، مکانی که همه بتوانند عقایدشان را بیان کنند و از سایرین یاد بگیرند. به همین دلیل، در چند سال گذشته با گزارشگران بدون مرز در سازماندهی جایزه شهروند اینترنتی سال همراه شدیم. این جایزه به بزرگداشت یک کاربر، بلاگر و یا منتقد اینترنتی می‌پردازد که در دفاع از آزادی بیان در اینترنت تاثیر به ‌سزایی داشته است.

امسال برای اولین بار، گزارشگران بدون مرز از شما می‌خواهند که در انتخاب برنده این جایزه کمک کنید. نُه «شهروند اینترنتی» —از ایران، بلغارستان، روسیه، سنگال، قزاقستان، مالی، مصر، ویتنام و هندوراس— نامزد این جایزه شده‌اند. در youtube.com/netizen2013 ویدئوهای مربوط به این نامزدها را تماشا کنید و رای دهید. 


امیدواریم که این افراد شجاع برای شما هم همچون ما الهام‌بخش باشند. برنده این جایزه که بر اساس رای مردم سراسر دنیا همچون شما انتخاب می‌شود، در روز ۷ مارس اعلام خواهد شد. از این شخص برای شرکت در مراسم اعطاء جایزه که در ۱۲ مارس—روز جهانی مبارزه با سانسور در اینترنت— در دفتر Google در پاریس برگزار می‌شود، دعوت خواهد شد. 

نوشته فلوریان ماگانزا، تحلیل‌گر خط مشی‌ها، پاریس
(Florian Maganza, Policy Analyst)