اکنون Gmail برای Android از زبان فارسی و امکان نوشتن از راست به چپ پشتیبانی می‌کند

ه‍.ش. ۱۳۹۳ اردیبهشت ۳۰, سه‌شنبه | ۹:۱۲

برچسب‌ها: ,

نسخۀ جدید Gmail برای Android به طور کامل از زبان‌های راست به چپ (RTL) پشتیبانی می‌کند، از جمله زبان‌های فارسی، عربی و عبری.


با این طرح‌بندی وارونه شده، شکل ظاهری و عملکرد برنامه همان‌طوری است که انتظار دارید. برای مثال، اکنون متن راست‌چین شده است و کشوی پیمایش و عکس‌های نمایه به‌جای سمت چپ در سمت راست قرار گرفته است.


علاوه بر پشتیبانی از زبان‌های راست به چپ، این نسخه جدید از Gmail برای Android چندین ویژگی ساده دیگر را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. نخست اینکه به‌جای دانلود پیوست‌ها در دستگاه که فضای ارزشمند شما را اشغال می‌کند، اکنون می‌توانید پیوست‌ها را مستقیماً در Google Drive ذخیره کنید تا به آسانی از هر تلفن هوشمند، رایانه لوحی یا رایانه رومیزی قابل دسترسی باشند.


دوم، اگر بخواهید بدانید که چرا پیامی به قسمت «هرزنامه» منتقل می‌شود، اکنون می‌توانید در بالای همان پیام، توضیحی را مشاهده کنید.

و در آخر اینکه دسترسی به منوهای مورد نیاز در برنامه آسان‌تر شده است. کافی است با انگشت از لبه سمت راست هر نمایی بکشید تا به سرعت به حساب‌ها، برچسب‌ها، تنظیمات و قسمت راهنما دسترسی داشته باشید.


این ویژگی‌ها تا چند روز آینده ارائه می‌شوند و اگر شما قبلاً از Gmail در دستگاه‌های Android استفاده نکرده‌اید، جدیدترین نسخه را از Play store دانلود کنید.

نوشتهٔ توسط متیو ایزات، مدیر محصول، Gmail
(Posted by Matthew Izatt, Product Manager, Gmail)