متن خیلی مهم است: شرح واقعه خودتان را به اشتراک بگذارید

ه‍.ش. ۱۳۹۳ مرداد ۱۱, شنبه | ۵:۱۷

برچسب‌ها:

(‍پست‌شده در وبلاگ رسمی YouTube)

از هنرمندان گرفته تا فعالان، معلمان تا دانش‌آموزان، بچه‌ها تا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها، YouTube مکانی است که افراد سراسر دنیا می‌توانند داستانشان را در آنجا به اشتراک  بگذارند. دستورالعمل‌های انجمن YouTube قوانینی را ارائه می‌دهد که انتظار می رود همه کاربران به آن عمل کنند. آین دستورالعملها بیانگر این هستند که در کل، YouTube مکانی برای محتوای خشونت‌آمیز یا تکان‌دهنده نیست. وقتی مطلبی از این قبیل توسط انجمن‌مان پرچم‌گذاری می‌شود، تیم‌هایمان شبانه‌روز کار می‌کنند تا موارد مخالف قانون را حذف کنند.

با این وجود، YouTube پلتفورم جهانی مهمی برای اخبار و اطلاعات است، و به تشخیص ما گاهی مطلب گرافیکی برای فهم ما از دنیا لازم و ضروری است. این مطلب می‌تواند پست شود تا جنگ‌ها یا انقلاب‌ها به صورت مستند درآید، ناعدالتی نشان داده شود یا رویدادهای محلی حتماً به صورت جهانی نمایش داده شوند. به این دلیل، وقتی ویدیوهای پرچم‌دار را بررسی می‌کنیم، بسیار دقت می‌کنیم، و به ویدیوهای گرافیکی‌ای اجازه پخش می‌دهیم که به منظور خبررسانی یا مستندسازی در آنجا گذاشته شده باشند. در اینجاست که به کمک شما نیازمندیم.

چرا افزودن متن به ویدیویتان اینقدر مهم است
برای انواع محتواهایی که در YouTube به اشتراک می‌گذارید، و مخصوصاً برای محتوای گرافیکی، افزودن متن بسیار مهم است. اطلاعاتی که در عنوان اضافه می‌کنید و شرح به افراد دیگر کمک می‌کند تا ویدیویتان را پیدا کنند و بفهمند. همچنین به تیم YouTube کمک می‌کند در صورتی که ویدیویتان پرچم‌گذاری شد، آن را بررسی کند.
به نمونه‌های زیر نگاه کنید.
نمونه ۱:

نمونه ۲:


در حالی که محتوای هر دو ویدیو مشابه است، تجربه مشاهده آنها کاملاً متفاوت است. در نمونه اول، کاربر اطلاعات خیلی کمی ارائه می‌کند. در نمونه دوم، می‌فهمیم چه می‌بینیم، و می‌بینید که قصد کاربر آموزش و شرح یک واقعه است.
چگونه به ویدیویتان متن اضافه کنید: چند نکته به منظور اجرا
  • عنوان مرتبط و آموزنده‌ای را ارائه کنید—می‌توانید اطلاعات زیادی را در اینجا بگنجانید، حتی اگر با دستگاه همراه و در حال حرکت این کار را انجام می‌دهید
  • شرح خودتان را با اطلاعات پر کنید: چه کسی، چه چیزی، چه زمانی، کجا و چرا رخ داد؟
  • به  نقل آنچه که هنگام فیلم‌برداری می‌بینید، فکر کنید یا جزئیات را بعداً با استفاده از  جعبه‌ابزار حاشیه‌نویسی اضافه کنید
  • در صورت دلخواه به وب‌سایت‌های مرتبط پیوند دهید، مانند گفته نویسنده یا وقایع خبری مرتبط
  • سازمان‌هایی از قبیل Witness و Small World News نیز نکات خیلی خوبی را منتشر می‌کنند
  • جعبه‌ابزار YouTube را به خاطر داشته باشید—اگر فیلم رویدادتان حساس و مهم است و به محو کردن چهره از لحاظ دیداری نیاز دارد، به   جعبه‌ابزارمحو کردن YouTube مراجعه کنید. اگر به نظرتان محتوایتان به اشتباه حذف شده است، می‌توانید درخواست  بازبینی کنید.
هدف ما در YouTube این است که تا آنجا که ممکن است محتوا در سایت داشته باشیم، و در عین حال مطمئن باشیم که دستورالعمل‌های انجمن ما رعایت می‌شوند. این یک قانون مهم است که برابری ایجاد می‌کند و در این راستا به کمک آپلودکنندگانمان نیاز داریم. بنابراین خواه هنرمند نمایشی هستید، روزنامه‌نگار شهروند یا فعال حقوق بشر، به یاد داشته باشید: متن خیلی مهم است. اطلاعاتی که به ویدیویتان اضافه می‌کنید به بیان واقعه‌تان، جلب مخاطب و اثرگذار بودن کمک می‌کند – حتی می‌تواند کمک کند ویدیوی شما بخش مهمی از تاریخ شود.
نوشته علی گلنسک، رابط خط‌مشی، مشاهده اخیر: «Grandma's Advice»