برنامه Google برای iOS

ه‍.ش. ۱۳۹۴ آبان ۱۹, سه‌شنبه | ۲۳:۳۴

برچسب‌ها: ,

بهترین خدمات Google در برنامه Google‏ (Google App) برای iOS جمع شده است. کافی است بگویید «Ok Google»،‌ بعد یک سؤال بپرسید. Google به شما کمک می‌کند همه چیز، از رستوران‌های نزدیک‌تان تا کالری چیز‌کیک را پیدا کنید. Google اطلاعاتی را که لازم دارید،‌ مثلاً‌ اخبار تیم ورزشی مورد علاقه‌تان، هشدارهای ترافیکی،‌ یا پیش‌بینی آب و هوا را پیش از آن که درباره‌اش بپرسید از طریق اعلان‌ها و کارت‌های Google Now در اختیارتان می‌گذارد. برای این که درباره کارت‌های Google Now بیشتر بدانید، این ویدیو را ببیند.


با داشتن جدیدترین برنامه Google می‌توانید به سادگی جستجوی تازه‌ای را آغاز کنید یا صفحاتی که اخیراً بازدید کرده‌اید را ببنید. همچنین می‌توانید داخل همین برنامه جاهای نزدیک‌تان را پیدا کنید و در نقشه‌های تعاملی بگردید. همه این امکانات با طراحی «سه‌بعدی» (Material Design) عرضه شده است. وقتی، احتملاً هم‌زمان، مشغول جستجوی همه چیز، از فروشگاه‌‌های آنلاین مورد علاقه‌تان گرفته تا کتاب‌خانه محل‌تان یا دستور پخت کلوچه هستید، دکمه جدید «recents» به سازمان‌دهی شما کمک می‌کند. این دکمه را لمس کنید تا صفحه‌هایی که اخیراً دیده‌اید را باز کنید. با حرکت سر انگشت‌تان آنها را مرور کنید تا به همه کارهای‌تان برسید. دیگر لازم نیست نگران پیدا کردن میکروفن (یا کادر جستجو، اگر اهل تایپ کردن هستید)‌ باشید تا سوأل بعدی‌تان را بپرسید. دکمه جدید Google در پایین برنامه شما را با یک لمس به آنجا می‌برد.

و در نهایت شما می‌توانید در داخل این برنامه در Google Map جستجو کنید! حالا هر وقت که به دنبال جایی، می‌خواهد گلخانه باشد یا رستوران،‌ می‌گردید،‌ به همراه نتایج جستجو نقشه‌ را هم در این برنامه خواهید دید. می‌توانید به سرعت ایده‌ای از جایی که می‌خواهید بروید بگیرید یا حتی با استفاده از «نمای خیابان» نگاهی از نزدیک‌تر بیاندازید. وقتی که آماده رفتن شدید کافی است برنامه مورد اعتمادتان، Google Maps را، برای مسیریابی لمس کنید.


وقتی برنامه‌‌ریزی‌های‌تان را کردید کارت‌های Now در برنامه Google به شما کمک می‌کند پی‌شان را بگیرید: می‌توانید روی اعلان‌ها حساب کنید که به شما اطلاع دهند چه وقت هدیه‌ای که سفارش داده‌اید پست می‌شود. پروازی که گرفته‌اید یا رستورانی که برای مهمانی شرکت رزرو کرده‌اید نیز در این کارت‌ها نشان داده می‌شود. در آخر می‌خواهیم به شما این خبر خوب را بدهیم که امکان جستجوی صوتی فارسی در برنامه Google به کار انداخته شده است. برای تغییر زبان به فارسی این مراحل را دنبال کنید:
۱. میکروفون Google را لمس کنید.


۲. کره مشبک سمت راست پایین صفحه را لمس کنید.


۳. «Language» را لمس کنید.۴. زبان فارسی (ایران) را انتخاب کنید سپس «Done» را لمس کنید.


امیدواریم که از استفاده از این برنامه لذت را ببرید!